Özel Ankara Birey Kolejinde öğrencilerimiz  İngilizce dil öğretimine  5 yaşında başlamaktadır. Kurum olarak amacımız öğrencilerimizin yabancı dili ana dil edinimine benzer bir şekilde deneyimlemelerini sağlamak ve İngilizceyi  ders gibi değil  oyun gibi öğretmektir. Bu doğrultuda diyaloglar, hikayeler, şarkılar ve resimlerle zenginleştirilen derslerimiz öğrencilerin ikinci bir dili daha kolay  öğrenebilmesini   kolaylaştırmaktadır. Hedefimiz sınıf içi uygulamaları ve ders içi etkinlikleri öğrencilerin yabancı dili kullanacakları sosyal ortamları gerçekçi olarak yaratmaktır.

 

Özel Ankara Birey Kolejin de  yabancı dil, görsel, işitsel ve bedensel metodlarla desteklenerek iletişim odaklı yaklaşımla kalıcı hale getirilmektedir.

 

VAK (Visual-Auditory-Kinesthetic) kendini sözlü ve yazılı ifade edebilme, duyduğunu–okuduğunu anlama, akıcı ve anlaşılır konuşma yabancı dilde öğrencilerimize kazandırdığımız temel özelliklerdir.

 

Okulumuz İngilizce öğretiminde ORTAK AVRUPA DİL ÖĞRETİM ÇERÇEVE PLANI’nı (COMMON EUROPEAN FRAMEWORK FOR LANGUAGE LEARNING) esas almakta, ve etkili yöntem olarak İletişimsel Yöntem (Communicative Approach) kullanmaktadır.

 

İngilizce temel yabancı dil olarak, konusunda uzman öğretmen kadromuz tarafından öğretilmektedir. Okulumuzda ikinci yabancı dil olarak Fransızca eğitimi verilmekte ve derslerimiz yine alanında uzman öğretmenlerimiz tarafından yürütülmektedir.

 

Anaokulu ,İlkokul ve Orta öğretimde  öğrencilerimiz iletişim odaklı eğitim modeli (Communicative Approach) ile İngilizceyi keyifli bir şekilde öğrenmeye ve deneyimlemeye devam etmektedirler.

 

Global anlayış çerçevesinde en etkili dil öğretim sisteminin aktif öğrenci katılımını destekleyen Türk ve yabancı öğretmen işbirliğine dayandığına inanmakta ve akademik çalışmalarımızı bu yönde planlamaktayız.

Milli Eğitim Bakanlığımızın İngilizce ders öğretim programlarına paralel olarak hazırlanan yoğunlaştırılmış İngilizce eğitimi yabancı dildeki dört beceriyi (Dinleme, Yazma, Okuma ve Konuşma)  geliştirmek amacıyla düzenlenmiştir. 1.2.3.4.sınıf öğrencilerimiz hafta içi  9 saat İngilizce 3 saat Fransızca dersi ,  5. 6.7. sınıf öğrencilerimiz hafta içi  9  saat İngilizce ve 3 saat Fransızca  dersi 8. sınıf öğrencilerimiz ise yine haftada 8 saat ingilizce dersinin yanısıra TEOG sınavına eksiksiz hazırlanmaktadırlar.

     

Özel Ankara Birey Kolejinde İngilizce eğitimini daha zevkli hale getirmek için her yıl çeşitli birbirinden heyecanlı yarışmalar düzenlenmektedir.

 

ENGLISH SONG CONTEST: 6, 7 ve 8. Sınıfların katıldığı İngilizce şarkı yarışması. Öğrencilerimizin hem medeni cesaretlerini, hem de yabancı dile hâkimiyetlerini gösterebilmeleri için inanılmaz bir fırsat sunmaktadır.

 

QUIZ SHOW:Öğrencilerimizin öğrendiklerini sadece sınavla değil, değişik zamanlarda yaptığımız bilgi yarışmalarıyla da ölçüp ödüllendiriyoruz.

 

SCRABBLE YARIŞMASI:Dünyada en çok oynanan kelime oyununu İngilizce oynuyoruz.

 

AYRICA BOOKWORM CARD ,TONGUE TWISTER,SPEAKING CLUB UYGULAMALARIMIZLA  ÖĞRENCİLERİMİZİN DAHA AKICI KONUŞABİLMELERİNİ SAĞLAMAKTAYIZ.

 

READER OF THE YEAR:1 dönem boyunca en çok İngilizce kitap okuyan 3 öğrenciyi ödüllendiriyoruz.

 

Kurumumuzda tüm öğrencilerimiz seviyelerine göre 2.dönem sonunda uluslararası yabancı dil sınavlarına girerek sertifika alabilmektedirler.